Naujienos

Vyko antrasis žaliųjų piligrimų žygis

Vyko antrasis žaliųjų piligrimų žygis

Antrasis šiemet "Žaliųjų piligrimų" žygys buvo gausesnis dalyvių ir nuotykių prasme. Gegužę įveikę 15 kilometrų, Lietuvos jaunimo sąjungos nariai praeitą savaitgalį įveikė daugiau nei 20 kilometrų pėsčiomis. Keturiasdešimt jaunų žygio dalyvių iš Kauno, Lazdijų ir Vilniaus keliavo Trakų rajono miško keliais, laukais ir pelkėmis.

Žygis prasidėjo Jurgio ir Dormantės sodyboje Gojaus kaime netoli Paluknio. Šie nuostabūs žmonės gyvena savos statybos moliniame name. Jurgis ir Dormantė - keramikai, dirbantis pagal unikalią japonų keramikos techniką. Savo kasdieniu nuoširdžių darbu ir gyvenimo būdu, šie žmonės demonstruoja, kad galima sumažinti savo vartojimo poreikius, gyventi darnoje su gamta ir kurti nuostabiausius rankų darbo meno dirbinius. Daugiau apie juos.

Pradėję žygį keramikų sodyboje, jaunimo sąjungos nariai keliavo per mišką į Paluknį, kur vykdė socialinę bendravimo užduotį "Minčių aruodas". Žygio dalyviai prašė vietinių gyventojų pasidalinti mintimis apie gyvenimą Lietuvoje. Jaunimas buvo mokomas užmegztį santykį su nepažįstamais, kitaip gyvenančiai, neretai net kita kalba kalbančiais žmonėmis. Žygio metu jaunimas turėjo spręsti ir išgyvenimo gamtos sąlygomis dilemas - keltis per pelkę, rūpintis nepilnamečiais jaunimo dalyviais, kurie pavargo eiti. Žygio pabaigoje vyko dienos patirčių aptarimas ir vakaronė Justino Sodyboje Trakų rajone.

Lietuvos jaunimo sąjunga yra Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos jaunimo organizacija-frakcija, įkurta 2011 m. balandį.


Nuotraukos

Related Articles

Apie mus

Lietuvos jaunimo sąjunga yra savarankiška, savanoriška, nevyriausybinė, ne pelno siekianti visuomeninė jaunimo asociacija, vienijanti pilietiškai mąstančius, drąsius ir aktyvius Lietuvos jaunuolius.