LJS atstovų darbingas savaitgalis Kaišiadorių raj.

Spalio 5-7 dienomis kaimo turizmo sodyboje „Pas Dalią“ vyko pirmas iš penkių planuojamų seminarų skirtų stiprinti Lietuvos jaunimo sąjungos veiklą, pritraukti naujų narių, stiprinti, aktyvinti esamus skyrius ir padėti kurtis naujiems skyriams, siekiant, kad ši organizacija taptų lygiaverčiu partneriu savivaldybėms bei valstybės institucijoms.

Visą savaitgalį su mumis diskutavo bei padėjo identifikuoti silpniausias organizacijos veiklos sritis, ir teikė konsultacijas, kaip jas sustiprinti įvairiomis teorinėmis bei praktinėmis užduotimis, UAB „Lyderio grupė“ atstovai, profesionalūs ir labai šaunūs lektoriai Dalius Beginskas ir Laimis Viganauskas. Per tris intensyvaus ir produktyvaus darbo dienas projekto dalyviai (amžius 17-27 m.) iš įvairių Lietuvos regionų (Kauno miesto, Kauno rajono, Šiaulių rajono, Kuršėnų, Marijampolės bei Lazdijų) gavo daug naudingos informacijos apie jaunimo politiką, jaunimo organizacijų veikos kryptis, esamas galimybes. Taip pat mokėsi neurolingvistinio programavimo subtilybių, turėjo galimybę sudalyvauti, vesti ir pasimokyti derybų paslapčių.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui su Lietuvoje ir užsienyje veikiančias jaunimo organizacijomis jų veikla, bendradarbiavimo perspektyvomis tarp valstybinio ir nevyriausybinio sektorių bei užsienio organizacijų. Jaunimas vykdė įvairias teorines ir praktines užduotis, iš kurių gimė naujos organizacijos veiklos idėjos, kurios, be abejo, bus įgyvendintos. Antroji diena prasidėjo nuo mankštos gamtoje, fizinio ir dvasinio atokvėpio. Pirmoji dienos pusė buvo skirta vakarykščių darbo rezultatų aptarimui bei vertinimui.

Antrojoje LJS pirmininkė Agnė Mikelionienė bei valdybos narys Mantas šakočius pristatė LJS veiklos planą, tikslus, pasiektus rezultatus. Diskusijų metu detaliai išanalizavome LJS veiklos kryptis, perspektyvas, įvertinome organizacijos veiklos kokybės augimą, konkurencinį pranašumą, kompetencijų ir sugebėjimų įgyvendinti jaunimo politikai keliamus tikslus bei nustatėme priemones ir sudarėme veikos planą kaip pagerinti esamą situaciją. Taip pat anoniminių anketų būdu, buvo aptartas klausimas, ką jaunimas mano apie politizuotas jaunimo organizacijas. Šiuo klausimu vyko intensyvi diskusija.

Trečioji diena – derybų diena. Kiekvienas turėjo galimybę išbandyti save šioje srityje ir pasinaudoti suteiktomis žiniomis vykdant derybas. Tokia praktika buvo labai naudinga mums visiems. Pirmojo etapo rezultatais esame labai patenkinti.


Nuotraukos


Spausdinti   El. paštas

Related Articles