Lietuvos jaunimo sąjungos savaitgalis kaimo sodyboje „Skruzdėlynėje“

Norisi pabėgti iš miesto. Pailsėti nuo greito tempo ir triukšmo?

Pats geriausias būdas tai padaryti – pabėgti į tikrąjį kaimą.

Liepos 20-22 dienomis Lietuvos jaunimo sąjunga kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pradėjo projekto “Roots of Food” renginių ciklą.

Pirmasis renginys įvyko kaimo sodyboje Skruzdėlynėje, Kelmės rajone.

Renginio tikslas - artimiau susipažinti su projekto organizavimo savanoriais, bei pasiruošti rugpjučio mėn. vyksiančiai tarptautinei jaunimo vasaros stovyklai, kurios metu bus skiriamas didelis dėmesys tikrosioms maisto atsiradimo, užauginimo ir pagaminimo “šaknims”.

Susitikimo metu buvo gvildenamos žemės ūkio politikos, ekologiško maisto gamybos, etiško verslo temos, bei praktiškai išmegintos bendruomeniškumu paremtos veiklos.

Dalyviai atvykę į kaimą turėjo įvairių užsiėmimų, nuo diskusijų apie Bendrąją Europos sąjungos žemės ūkio politiką iki šieno pjovimo - vežimo, karvės melžimo ir jodinėjimo žirgais. Tokios praktinės veiklos leido dalyviams suprasti kas konkrečiai planuoją įvykti kitame projekto etape ir atitinkamai pasirengti ateinančioms veikloms.

Buvo žiūrimas filmas apie greito maisto industriją Amerikoje, pavadinimu “Fast Food Nation”, kuriame rodoma, jog visa maisto gaminimo grandinė nuo gyvulių užauginimo iki greito maisto restoranų, priklauso tik keletai įmonių, kurios naudojasi savo padėtimi ir nuslepia svarbią informacija nuo klientų, apie tai, kaip kiekviename mėsainyje yra randama galvijų išmatų.

Šių laikų verslo ir žemės ūkio susitapatinimas susilaukė aktyvių diskusijų tarp dalyvių, bei atkreipė dėmesį į tokias problemas, kaip žemės ūkio veiklų tapimu dar viena šių laikų pramonės šaka ir maisto gaminimo koncentraciją keliuose rankuose, etišką verslą ir "fairtrade" organizacijas.

Taip pat, šeštadienio vakarą jaunimas sulaukė svečių iš Kelmės tautinės kultūros ansamblio, kurie pravedė išskirtinę vakaronę, su šokiais, sutartinėmis ir senosiomis apeigomis. Senovės lietuvių kūltura yra stipriai susijusi su gamta, žeme, bei jos dirbimu. Tikimės, jog projekto metu tokių tradicijų pasidalinimas su partneriais iš kitų šalių, dar labiau leis suprasti, kokia svarbi ši tema yra šių dienų žmonėms.

Savaitgalio metu buvo išmėgintos įvairios veiklos, t.y. Kasdieniai kaimo darbai buvo derinami su teorinemis paskaitomis ir seminarais, siekiant ne tik išbandyti darbus butinus maistui sukurti, bet ir suprasti jų vieta platesniame politiniame ir ekologiniame kontekste.

Rugpjūčio 17-22 d. planuojamas tarptautinis renginys, kurio metu bus dalyvių iš Norvegijos, Švedijos, Danijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Šioje stovykloje bus dar daugiau praktinių užsiėmimų, filmų peržiūrų ir tarptautinių kalbėtojų.

Norintys dalyvauti šiame renginyje gali rasti daugiau informacijos: www.socinvest.lt/socinvest/maistosaknys.html
Ir registruotis el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Nuotraukos


Spausdinti   El. paštas

Related Articles